0
×
 • 39 نفر این مطلب را یادگرفته اند
 • 4 دقیقه آموزش
 • فهرست عناوین رایگان
 • ابزار Note در فتوشاپ

  ۲۲ مرداد ۱۳۹۸

  ما در این مطلب دو ابزار دیگه میخوایم معرفی کنیم به نام Note Tool و Count Tool که میتونه به دردتون بخوره. Note Tool یک ابزار یادداشت هست. کارکرد این به این صورته که بعد از انتخاب این ابزار وقتی شما توی قسمتی از تصویری که طراحی کردید کلیک بکنید، در گوشه ای از صفحه […]

  ما در این مطلب دو ابزار دیگه میخوایم معرفی کنیم به نام Note Tool و Count Tool که میتونه به دردتون بخوره. Note Tool یک ابزار یادداشت هست. کارکرد این به این صورته که بعد از انتخاب این ابزار وقتی شما توی قسمتی از تصویری که طراحی کردید کلیک بکنید، در گوشه ای از صفحه پنلی برای یادداشت برای شما باز میشه که میتونید پیغامی رو راجب به اون قسمت از تصویر بنویسید.

  همونطور که میبینید ما بعد از کلیک کردن روی این ابزار آیکونی را مانند دفترچه در نمایشگر ماوس همراهی میکنیم که آن را هرجایی از تصویر کلیک کنیم در همون مکان برای ما پنلی رو برای یادداشت باز میکنه که اطلاعاتی رو راجب به اون مکان در اختیار بقیه بزاریم. نکته ای که باید به اون توجه کرد اینه که شما در فرایند چاپ و خروجی گرفتن از تصویر آیکون دفترچه رو مشاهده نمی کنید و قابل دیدن نیست، دیدن و باز کردن اون فقط توسط کسی انجام میشه که نسخه psd این تصویر رو باز کنه و بخواد پروژه رو تغییر بده یا روند دیگه رو در پیش بگیره.

  به عنوان مثال شما پروژه ای رو با فتوشاپ برای شخص دیگه ای انجام میدید، و قراره اون شخص کار های چاپ رو انجام بده و شما نمیدونید چه شخصی میخواد پروژه رو باز کنه و از اون خروجی بگیره و اون رو چاپ کنه. به همین خاطر شما با ابزار Notr Tool میتونید در قسمتی از تصویرتون یادداشتی راجب به تصویرتون به اون شخص بدید، مثلا این تصویر باید توی رنگ های خاصی مثل آبی یا بنفش خروجی گرفته بشه که فرم اون تغییری نکنه و یا هم زمانی که پروژه ای رو  به صورت گروهی انجام میدید. به عنوان مثال توی این مورد تصویر رو طراحی کردید و توی مرحله بعد شخص دیگه ای باید اون رو تکمیل کنه. شما میتونید با این ابزار اطلاعاتی راجب به مراحلی که برای طراحی تصویر طی کردید به اون شخص بدید که مشکلی پیش نیاد.

  شما میتونید در این مورد چند تا Note Tool ایجاد کنید و قسمت هایی از تصویرتون رو هدف قرار بدید. شما میتونید به اندازه دلخواه از این ابزار در زمینه های مختلف استفاده کنید و در رنگ بندی اون هم مشکلی نداشته باشید. حتی پس از تکمیل فرایند طراحی میتونید اون ها رو پاک کنید.

  ستار محمودی

  ستار محمودی

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *