0
×
 • 43 نفر این مطلب را یادگرفته اند
 • 9 دقیقه آموزش
 • فهرست عناوین رایگان
 • کار با ابزار Rectangular Marquee برای فتومونتاژ کردن در فتوشاپ

  ۲۲ مرداد ۱۳۹۸

  در این مطلب آموزشی قراره یکی از هنر های طراحی تصویر یعنی فوتومونتاژ رو یاد بگیرید. در واقع در فوتومونتاژ برای نشون دادن لایه بهتر و زیبا تر عکس از به گزینی تصاویر استفاده می کنند. ترکیب خلاقانه تصاویر میتونه یک آثار جدید و حرفه ای رو به نمایش بزاره که من چند نمونه از […]

  در این مطلب آموزشی قراره یکی از هنر های طراحی تصویر یعنی فوتومونتاژ رو یاد بگیرید. در واقع در فوتومونتاژ برای نشون دادن لایه بهتر و زیبا تر عکس از به گزینی تصاویر استفاده می کنند. ترکیب خلاقانه تصاویر میتونه یک آثار جدید و حرفه ای رو به نمایش بزاره که من چند نمونه از اون رو بهتون نشون میدم. در تصاویر زیر که میبینید تصاویر با استفاده از هنر فتوتومونتاژ به صورت خیلی ابتدایی و ساده به گزینی شدند که ترکیب اونها تونسته یک تصویر زیبا رو به نمایش بزاره.

  در تصاویری که مشاهده کردید قسمت هایی با استفاده از هنر فوتومونتاژ به تصویر اصلی استفاده شده که میتونید اون ها رو بررسی کنید.

  ابزار مارکی ها

  یکی از ابزار هایی که نقش مهمی در فتومونتاژ داره مارکی ها هستن، این ابزار در واقع برای انتخاب یک ناحیه از تصویرمون به کار میره. شما توی نوار ابزارتون وقتی روی بخش مارکی ها میرین متوجه این میشین که این ابزار چند نمونه زیر مجموعه داره که برای نحوه انتخاب تصویر طراحی شده و خیلی به درد میخوره.

  حالا برای انتخاب یک بخش از تصویرمون کافیه روی یکی از زیر مجموعه های مارکی ها کلیک کنیم و اون قسمت از تصویرمون که میخوایم انتخاب کنیم رو با کلیک چپ و کشیدن ماوس انتخاب کنیم. بعد از انتخاب ناحیه ای از تصویرمون قابلیت کپی کردن اون ناحیه و حتی ایجاد فرایند های طراحی فقط روی اون ناحیه برای ما قابل دسترس هست. ما میتونیم بعد از انتخاب یک مکان از تصویر فقط اون قسمت رو برای طراحی و مونتاژ و … ویرایش کنیم. در واقع بعد از انتخاب ناحیه مورد نظر، نواحی دیگه تصویرمون برای طراحی و دست کاری غیر فعال میشن.

  همونطور که توی تصویر مشاهده میکنید بعد از انتخاب ناحیه ای از تصویر، فقط اون قسمت برای طراحی فعال هست و بخش های دیگه تصویر از حالت اولیه تغییر شکل نمیدن. شما میتونید به عنوان مثال از این ابزار برای جدا کردن درخت از تصویر استفاده کنید و اون رو برای زیبا تر کردن منظره دیگه ای توی تصویر دیگه اضافه کنید. بر فرض مثال در تصویری میخوایم چند منطقه از اون رو انتخاب کنیم اما بدون اینکه اون ها به هم متصل باشند. برای این کار چند روش وجود داره. روش اول اینه که وقتی داریم تصویر مون رو انتخاب میکنیم، بعد از انتخاب، با نگه داشتن کلید shift روی صفحه کیبورد مون ناحیه دیگه رو هم انتخاب کنیم.

  حالا همونطور که در تصاویر بالا میبینید ما برای انتخاب چند ناحیه از تصویرمون و کپی کردن اون ها در صفحه دیگه با کلید های Ctrl+C و Ctrl+V از فرآیند بالا استفاده کردیم.

  ستار محمودی

  ستار محمودی

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *