0
×
 • 38 نفر این مطلب را یادگرفته اند
 • 3 دقیقه آموزش
 • فهرست عناوین رایگان
 • گوگل آنالیز چیست؟

  ۲۲ مرداد ۱۳۹۸

  شما وقتی صاحب یک کسب و کار یا یک بازاریاب باشید حتما اطلاعاتی که در فرایند پیشرفت شرکتتان و یا کسب و کارتان رقم میخورد برایتان مهم است. احتمالا شما حال هرچقدر کسب و کارتان کوچک یا بزرگ باشد برای اینکه روند رشد تان افزایش پیدا کند از یک وبسایت استفاده می کنید. شما وبسایت […]

  های لایت

  شما وقتی صاحب یک کسب و کار یا یک بازاریاب باشید حتما اطلاعاتی که در فرایند پیشرفت شرکتتان و یا کسب و کارتان رقم میخورد برایتان مهم است. احتمالا شما حال هرچقدر کسب و کارتان کوچک یا بزرگ باشد برای اینکه روند رشد تان افزایش پیدا کند از یک وبسایت استفاده می کنید. شما وبسایت را برای چه چیزی راه اندازی می کنید؟ خب مسلما برای اینکه محصولات تان را در آن به فروش بگذارید، اطلاعات شرکت تان را در اختیار مردم بگذارید و یا خروجی ای داشته باشید که نیاز مردم باشد و آنها برای آن خروجی به وبسایت تان مراجعه کنند.

  گوگل آنالیتیک

  گوگل آنالیتیک یک سیستم فوق حرفه ای برای بررسی بازدید و رشد وبسایت تان است. مشتری تان وقتی وارد وبسایت تان می شود دنبال محصول یا خدمات سایت شماست. شما برای اینکه متوجه بشید وقتی کاربر وارد سایت تان می شود چه کاری انجام می دهد باید از سیستم های آنالیز استفاده کنید که مهم ترین آنها گوگل آنالیتیک است. شما با استفاده از گوگل آنالیتیک می توانید تمام مسیری که کاربر برای پیدا کردن خدمات تان یا محصولات تان طی کرده است مورد بررسی قرار دهید که با استفاده از آن میتوانید متوجه محبوبیت آن محصول بین کاربرانتان بشوید.

  • گوگل در واقع به ما نشان می دهد که تا به حال چند نفر وارد وبسایت ما شده اند، هر کدام از آن ها چه صفحه هایی را باز کرده اند و از چه دستگاه هایی برای وارد شدن به سایت تان استفاده کردند.

  شما می توانید از این روند متوجه بشوید که چه صفحاتی در وبسایت تان بهتر عمل کردند و چه صفحاتی عملکرد ضعیف داشته اند و در نهایت با استفاده از این اطلاعات آن ها را بهبود ببخشید. وقتی متوجه می شوید چه صفحاتی از وبسایت تان عملکرد بهتری داشته اند باید منبع رشد آماری آن صفحه را پیدا کرده و وابسته به آن وضعیت دیگر صفحات را هم درست کنید.

  با استفاده از گوگل آنالیتیک به راحتی می توان فروش محصولات را بالا برد و عملکرد روزانه، ماهانه و … را پیگیری کرد و بهبود بخشید. شما از این طریق متوجه نیاز های مشتری می شوید و این یکی از مهم ترین اطلاعاتی است که در رابطه با فروش تان می توانید به دست آورید. کاربر وقتی وارد سایت شما می شود شما با استفاده از گوگل می توانید بفهمید که روی چه چیز هایی کلیک می کند و به چه چیز هایی علاقه دارد.

  ستار محمودی

  ستار محمودی

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *